Preparaty do oczek wodnych sekretem przejrzystej wody

Oczka wodne są bardzo często przysłowiowym oczkiem w głowie właścicieli. Zazwyczaj są pięknie położone wśród drzew, krzewów lub kwiatów i wyeksponowane tak, żeby można je było podziwiać z daleka. Żeby jednak pięknie wyglądały, potrzebne są preparaty do oczek wodnych, które zapobiegną ich zarastaniu i zamulaniu.

Problemy z utrzymaniem czystości oczka wodnego

Utrzymanie czystości oczka wodnego jest zmorą każdego właściciela ogrodu lub działki. Niestety, gwałtowny rozrost glonów, zamulenie dna, gnijące na powierzchni liście, pozostałości po owadach oraz zanieczyszczenie wynikające z nadmiernej ilości azotanów i fosforanów spływających wraz z wodą z okolicznych pól czy działek sprawiają, że woda traci klarowność i staje się mętna. Ażeby odzyskała swoją przejrzystość potrzebna jest pomoc człowieka. Najlepsze są w tym względzie preparaty biologiczne do oczek wodnych. Naturalne, ekologiczne i chroniące środowisko robią furorę wśród różnych specyfików do oczyszczania zbiorników wodnych.

Zalety biologicznych preparatów do oczyszczania oczek wodnych

Preparaty biologiczne do oczek wodnych mają szereg zalet, których nie sposób pominąć. Przede wszystkim są ekologiczne i nie stwarzają zagrożenia dla otaczających zbiornik flory i fauny. Produkty zawierają mikroorganizmy saprofityczne i naturalne enzymy, które usuwają zanieczyszczenia. Dzięki nim woda w zbiorniku odzyskuje przejrzystość, osady z dna ulegają rozkładowi, glony przestają się rozrastać, a równowaga biologiczna zostaje przywrócona. Ponadto woda zostaje dotleniona, co jest zbawienne dla rybek, które często pływają w oczkach wodnych. Poza tym efektywne mikroorganizmy do oczek wodnych zapewniają dłuższą czystość wody i praktycznie wyręczają człowieka, który nie musi ręcznie usuwać zanieczyszczeń.

Każdy nasz preparat do oczek wodnych spełnia najwyższe normy i standardy wymagane dla tego typu produktów. Gwarantujemy, że po jego użyciu zanieczyszczenia ulegną rozkładowi, a woda odzyska przejrzystość. Efektywne mikroorganizmy do oczek wodnych zapewnią natomiast niską zawartość pierwiastków stymulujących wzrost glonów.