Dobry odkurzacz do oczka wodnego

Oczko wodne jest niezwykłą atrakcją ogrodu lub działki, która zachwyca i przyciąga spojrzenia wielu ludzi. Niestety, wiąże się ono również z koniecznością jego oczyszczania i to nie tylko preparatami do wody. W cenie są również odkurzacze do oczek wodnych, dzięki którym można sięgnąć aż na dno.

Czym są odkurzacze do oczka wodnego?

Odkurzacze do oczka wodnego to specjalistyczne urządzenia, dzięki którym można oczyścić dno zbiornika oraz usunąć zalegający muł i to w ogóle nie wchodząc do wody. Dzięki takiej technologii przygotowanie oczka wodnego do zimy jest niebywale proste i przyjemne. Oszczędza nam nie tylko czas, ale także wysiłek.

Żeby rośliny i ryby mogły przetrwać zimę, trzeba najpierw wszystko przygotować. Odkurzacz do oczka wodnego okazuje się tutaj niezastąpiony. Za jego pomocą można dokładnie oczyścić dno z mułu, który jest efektem odpadów organicznych, rozkładających się resztek obumarłych roślin, pokarmu dla ryb oraz spadających liści. Jest to bardzo ważne, gdyż te gnijące substancje zamieniłyby się w trujące gazy, które zmniejszyłyby poziom tlenu, a tym samym mogłyby spowodować śmierć ryb. Odkurzacz do czyszczenia oczka wodnego sprawia, że praca staje się znacznie prostsza.

Rodzaje odkurzaczy do oczek wodnych

Obecnie na rynku mamy różne rodzaje odkurzaczy do oczek. Najprostsze i najtańsze z nich nie potrzebują pomp i są zasilane zewnętrznym źródłem wody, np. z kranu. Podłącza się je do kranu za pomocą węża, a tworzące się podciśnienie zasysa muł i wszystkie inne zanieczyszczenia, Brudy zostają w worku, a czysta woda wraca do zbiornika. Ponadto dzięki dobrej szczotce można skutecznie oczyszczać ściany zbiornika z porastających je glonów.

W przypadku większego zbiornika znacznie lepiej sprawdzi się elektryczny odkurzacz do oczka wodnego czy odkurzacz do stawu. Posiada on wbudowaną pompę oraz zbiornik, do którego wpadają zanieczyszczenia. Po opróżnieniu pojemnika, muł można wykorzystać np. jako naturalny nawóz. Niezależnie od zakupu odkurzacza do oczek wodnych należy zawsze zwracać uwagę na długość uchwytu teleskopowego, rury odprowadzającej, węża ssącego oraz na dodatkowe elementy, jak no szczotki i końcówki ssące.